Daniel Stryjecki – twórca projektów multimedialnych, choreograf, tancerz.

Od 1998r. do 2016r. związany z Polskim Teatrem Tańca pod dyrekcją Ewy Wycichowskiej. Jako jego solista tańczy w niemalże całym repertuarze. Występował na wszystkich najważniejszych scenach w Polsce,    a także na deskach wielu teatrów w Europie i na świecie.

Także w Polskim Teatrze Tańca debiutował jako choreograf i twórca wideo. W 2009 r. zrealizował spektakl „DSM – IV 301.81”, w którym po raz pierwszy połączył swoje dotychczasowe doświadczenia taneczne z zamiłowaniem do sztuk audiowizualnych. Powstał w ten sposób spektakl nietuzinkowy, w którym partnerem dla tancerza jest nie drugi tancerz bądź rekwizyt czy elementy scenografii, a projekcja wideo, z którą główny bohater wchodzi w interakcje.

Od tego czasu z wielkim powodzeniem realizuje prezentacje multimedialne, reżyserię światła oraz wizualizacje do spektakli teatralnych, musicali oraz oprawę wydarzeń artystycznych.

Przełomowym momentem była jubileuszowa XX Gala Paszportów Polityki w styczniu 2013 r. Daniel Stryjecki był współautorem pomysłu na oprawę kreatywną oraz jej wykonawcą. Koncepcja zakładała pełną synchronizację muzyki oraz wizualizacji na ekranie z choreografią tancerza. Wydarzenie to  wyróżniono potem główną nagrodą w konkursie Meeting Planner Power Awards, honorującym wyjątkowe realizacje w branży event marketingu w Polsce.

Kolejne duże przedsięwzięcia to min. Gala Mistrzów Sportu organizowana przez Telewizję Polską, Bestsellery empiku czy koncert inauguracyjny Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016,.

W maju 2014 r. w Polskim Teatrze Tańca premierę miał drugi autorski spektakl Daniela Stryjeckiego pt. „Efekt halo”. Podobnie jak w debiutanckim „DSM – IV 301.81”, tak i tutaj taniec, muzyka                   i multimedia tworzą nierozerwalną całość. Tym razem jednak tradycyjną choreografię uzupełniają nie tylko wizualizacje na ekranie, ale również niezwykła projekcja świateł na ciałach tancerzy.

To właśnie ten nowatorski efekt został wykorzystany w opracowaniach tanecznych muzyki podczas Koncertu Finałowego II Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego – poziom 320      w Zabrzu oraz Wielkiej Gali Jubileuszowej 20-lecia Sinfonietty Cracovii w Krakowie.

home

realizacje